Kredyt konsumencki na zakup smartfona

YS-Park / Pixabay

Nieustanna ewolucja poszczególnych urządzeń elektronicznych w ogromnej mierze zmusza ludzkość do podążania za rozwojem technologicznym. Dziś bowiem trudno wyobrazić sobie życie bez smartfona. Niemniej zakup telefonu wiąże się ze znacznym wydatkiem. Gdy brakuje nam środków finansowych na wysokiej jakości smartfona warto pokusić się o zaczerpniecie kredytu konsumenckiego. Czym charakteryzuje się to zobowiązanie?

Smartfony – inteligentne urządzenia dla każdego

Smartfony to nowoczesne urządzenia multimedialne, które odgrywają istotną rolę we współczesnej kulturze. Te urządzenia, sporządzone na miarę dwudziestego pierwszego wielu mają ogromny wpływ na funkcjonowanie ludzkości. Istnieje bowiem niezliczona ilość pozytywów posiadania tego urządzenia.
Jedną z największych zalet smartfonów są przeróżne aplikacje, które to w pełni odmieniły sposób działania typowych telefonów.

Dziś mając smartfon w kieszeni z jego pomocą użytkownik może zrobić niemalże wszystko. Może on słuchać ulubionej muzyki, przeglądać strony internetowe, robić ciekawe zdjęcia, wysyłać wiadomości sms czy też korzystać z nawigacji. Ponadto można bez problemu ściągnąć wybrane aplikacje, które to zezwolą w prosty sposób sprawdzić pogodę, odnaleźć inspirację na obiad czy tez dowiedzieć się o której godzinie odjeżdża wybrany pociąg.
Z łatwością można też pobrać aplikację z wykazem banków, kin czy restauracji w interesującym nas mieście. Wielofunkcyjność i praktyczność tego urządzenia sprawia, że jest on pożądany niemalże przez każdą osobę.

Zakres cenowy tych aparatów telefonicznych jest bardzo zróżnicowany. W wielu sklepach elektronicznych dostępne są zarówno najprostsze modele smartfonów, które to kosztują mniej niż tysiąc złoty, jak również takie których zakup wiąże się ze sporym wydatkiem. Gdy brakuje nam gotówki na zakup wymarzonego telefonu, warto pomyśleć o kredycie konsumenckim.

Czym charakteryzuje się kredyt konsumencki?

Kredyt konsumencki jest bardzo często mylony z kredytem konsumpcyjnym. Niemniej zwroty te nie powinny być mylone. Otóż kredyt konsumencki odnosi się do konkretnej osoby (konsumenta) który to się na niego zdecydował, natomiast kredyt konsumpcyjny odnosi się do sposobu przeznaczenia pożyczonych pieniędzy a więc do konsumpcji. Umowa na kredyt konsumencki może być sporządzona do wysokości nie większej niż 255 550 złoty lub do równowartości tej kwoty w walucie innej niż polska.

Środki finansowe pochodzące z kredytu konsumpcyjnego, każdy konsument może przeznaczyć na dowolny cel. Można zatem zaciągnąć tego typu zobowiązanie bankowe na zakup wymarzonego, wysokiej jakości smartfona.